مندوی
دسته
مندوی

شرایط و قوانین کلی استفاده از مندوی

مقدمه:

سلام! به مندوی خوش آمدید.
در این سند شرایط و مقررات استفاده از مندوی و رابطه‌ی میان ما (مندوی) و شما (کاربر) بیان شده است. استفاده از مندوی بیانگر موافقت شما با محتوای این سند بوده؛ پس با وجود طولانی بودن، لطفا پیش از فعالیت در مندوی، آن را به دقت مطالعه کنید.
از حضور شما در مندوی خوشحالیم و همواره در تلاشیم تا تجربه کاربری خوبی برای شما رقم بزنیم.
این سند آخرین بار در تاریخ 1403/02/01 به‌روزرسانی شده‌‌ است. ادامه استفاده شما از مندوی به منزله پذیرش تغییرات این سند است.

 

فهرست:

ماده۱- معرفی مندوی

ماده۲- شرایط عمومی استفاده از مندوی

ماده۳- سیاست‌های سایت و اپلیکیشن مندوی

ماده۴- حقوق و مسئولیت‌های مندوی

ماده۵- حقوق و مسئولیت‌های کاربر

ماده۶- ضمانت اجرا تخلف از تعهدات

ماده۷- مالکیت فکری

ماده۸- حفاظت از حریم خصوصی

ماده۹- حل و فصل اختلافات

ماده۱۰- ارتباط با مندوی

ماده۱- معرفی مندوی

مندوی، سایت با دامنه www.mandawe.com و اپلیکیشن مندوی را برای دو سیستم عامل Android و IOS  جهت آسان‌سازی معاملات و حذف واسطه‌ها طراحی کرده است. مندوی پلتفرمی کاربر محور (واسطی الکترونیک و مجازی) است که به عنوان ارائه‌دهنده خدمات میزبانی شناخته می‌شود. این پلتفرم فضایی را در سامانه‌ی رایانه‌ای خود در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا آگهی‌های خود را منتشر کنند؛ بدین وسیله هر کاربر به طور مستقیم آگهی خود را منتشر می‌کند و سایت و اپلیکیشن مندوی هیچگونه دخل و تصرفی در انتشار و عرضه و پالایش آگهی‌ها ندارد.

ماده۲- شرایط عمومی استفاده از مندوی

۱) به منظور مشاهده آگهی‌ها و استفاده از قابلیت‌های مندوی، شما می‌بایست ایمیل خود را ثبت نموده و حساب کاربری خود را ایجاد کنید.

۲) به منظور ثبت آگهی در مندوی، شما می‌بایست ابتدا با استفاده از ایمیل خود حساب کاربری ایجاد کنید.

۳) برای هرگونه فعالیت در مندوی، می‌بایست شرایط زیر را رعایت کنید:

الف) داشتن ۱۸ سال تمام. فعالیت افراد زیر ۱۸ سال می‌بایست با نظارت والدین صورت بگیرد.

ب) انطباق فعالیت شما و آگهی‌هایتان با قوانین، آیین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها، مصوبات، دستورالعمل‌های جاری کشور افغانستان، دستورات مقامات قضایی، عرف و نظم عمومی.

پ) انطباق فعالیت شما و آگهی‌هایتان با شرایط و قوانین مندوی.

ت) استفاده از زبان دری/فارسی برای انتشار هر گونه محتوا.

ماده۳- سیاست‌های سایت و اپلیکیشن مندوی 

سیاست‌های کلی ما برای ارائه‌ی خدمات به شما از این قرار است:

۱) سیاست‌های انتشار آگهی

برای انتشار آگهی، شما می‌بایست سیاست‌های مندوی را که شامل و نه محدود به این موارد است، رعایت کنید:

 • عدم انتشار آگهی تکراری و انتشار آگهی در دسته‌بندی نادرست؛
 • عدم انتشار بیش از یک کالا یا خدمت در هر آگهی؛
 • عدم انتشار آگهی درخواست کالا یا خدمت؛
 • عدم انتشار هرگونه آگهی که در فهرست موارد ممنوعه قرار دارد و یا به تشخیص نهادهای تخصصی موقتا دارای محدودیت و ممنوعیت باشد؛
 • عدم انتشار هرگونه آگهی‌ که شامل عباراتی غیرمرتبط با موضوع آن بوده و یا دارای مضمون مستهجن، مبتذل، نامتعارف، نادرست، مبهم، گمراه‌کننده و یا برخلاف قوانین کشور باشد؛
 • عدم انتشار هرگونه آگهی که شامل خبرپراکنی‌ با موضوع سیاسی، اجتماعی، مذهبی، و یا توهین، نشر اکاذیب، افترا، عقاید شخصی، دعوت به تظاهرات و کمپین‌ها و مغایر با ارزش‌های مندوی بوده و نیز هرگونه محتوایی که منجر به اخلال در آرامش جامعه و نقض حقوق مادی و معنوی شخص ثالث یا تعرض به اموال و دارایی‌های او شود؛
 • عدم انتشار هرگونه محتوایی که ناقض حقوق زنان، کودکان، مهاجران خارجی یا موارد مشابه باشد؛
 • عدم انتشار هرگونه آگهی که ناقض حقوق مالکیت فکری مندوی یا اشخاص ثالث باشد.

 

۲) سیاست‌های انتشار عکس

شما در برابر عکس‌های آگهی‌های خود شخصاً مسئولیت دارید و باید با رعایت قوانین و مقررات جاری کشور و هم‌چنین شرایط و مقررات مندوی، ضمن رعایت و حفظ حقوق اشخاص ثالث، برای انتشار تصویر اقدام کنید. در صورت تمایل به استفاده از عکس، می‌بایست از تصاویر واقعی و باکیفیت و مرتبط با محتوای آگهی استفاده کنید. اندازه‌ی تصویر باید حداقل ۶۰۰*۶۰۰ پیکسل و حجم آن حداکثر ۲۰ مگابایت باشد.
با صدق کردن هر یک از موارد زیر، مندوی این حق را دارد که از انتشار تصویر مورد نظر جلوگیری کرده یا برای حذف آگهی اقدام کند.

 • استفاده از تصویر لوگو (جز در دسته‌بندی استخدام و کاریابی)؛
 • تصویر بیش از حد کوچک یا بی‌کیفیت؛
 • تصویر نامرتبط با کالا یا خدمت ارائه‌شده؛
 • تصویر آگهی‌های دیگر در مندوی؛
 • اسکرین‌شات و عکس‌های دانلودی و به طور کل هر عکسی که مستقیماً از خود کالا گرفته نشده باشد؛
 • تصویر غیر واقعی و ساخته‌شده با نرم‌افزار‌های طراحی سه‌ بعدی؛
 • تصویر مات و ویرایش‌شده توسط نرم‌افزار یا دارای کادر؛
 • ترکیب عکس در یک عکس (کلاژ)؛
 • تصویری که نیاز به چرخش داشته باشد؛
 • تصویر کالا و خدمات غیر مجاز؛
 • تصویر مغایر با عرف جامعه یا قوانین کشور افغانستان؛
 • استفاده ابزاری از تصویر اشخاص در آگهی؛
 • نمایش قیمت، شماره تماس، ایمیل، آدرس سایت در تصویر؛
 • تصویر حاوی متن، توضیحات، نام کسب‌ و کار یا هرگونه عبارت تبلیغاتی.

 

۳) سیاست‌های چت در مندوی

چت مندوی یک فضای ارتباطی عمومی بین آگهی‌گذار و آگهی‌بیننده است که با هدف تسهیل ارتباط و معاملات ارائه شده‌ است. هرگونه استفاده از چت مندوی به معنی پذیرفتن شرایط زیر است:

الف) مکاتبات شما در چت مندوی باید مرتبط با آگهی و در خصوص ارائه و دریافت کالا و خدمات مورد اشاره باشد. استفاده از چت مندوی برای مقاصد دیگر از جمله ارتباطات خصوصی و امور سیاسی و اجتماعی مجاز نیست.
ب) برای ایجاد محیطی ایمن و جلوگیری از سوءاستفاده، مزاحمت و کلاهبرداری، مندوی در صورت لزوم ممکن است با سیستم‌های ماشینی یا انسانی بر مکاتبات نظارت کند.
پ) مواردی از قبیل فرستادن پیام و محتوای غیراخلاقی یا نامربوط به معامله، استفاده از ادبیات غیر مؤدبانه، هرگونه تبلیغات، ارائه‌ی اجناس و خدماتی که خلاف  قوانین کشور و شرایط و مقررات مندوی هستند، ارسال پیام‌های انبوه، در صورت گزارش شدن توسط کاربران، با دقت بررسی خواهند شد. طبق شرایط و مقررات مندوی، این اقدامات می‌تواند مسدود شدن دائمی حساب کاربر متخلف منجر شود.
ت) شما متعهد هستید تمام قوانین و مقررات جاری کشور را در محیط چت رعایت کنید و ممنوعیت هرگونه مزاحمت، توهین، فحاشی، افترا، نشر اکاذیب و سایر عناوین کیفری را در مندوی بپذیرید. در صورت نقض این موارد، شما شخصاً مسئول بوده و مندوی علاوه بر حمایت از اشخاص زیان‌دیده، حق پیگیری کیفری موضوع و یا مطالبه‌ی جبران خسارت خود را محفوظ می‌داند. در چنین مواردی، مندوی به تشخیص خود اقدامات لازم (از جمله تعلیق یا مسدود کردن دائم حساب اشخاص متخلف) را اجرا می‌کند. کاربرانی که از نقض شرایط و قوانین فوق صدمه دیده‌اند، رضایت می‌دهند که موضوع را فقط علیه کاربر متخلف پیگیری نموده و هیچ‌گونه ادعایی علیه مندوی نداشته باشند. هرگاه در خصوص موارد فوق، مراجع قانونی و قضایی به مندوی مراجعه کنند، مندوی تمام اطلاعات لازم را در اختیارشان قرار خواهد داد. اگر بابت پیگیری‌های مراجع صالح، هزینه‌هایی به مندوی تحمیل شود، مندوی حق رجوع به کاربر متخلف را دارد.

 

۴) سیاست‌های مرتبط با کلاهبرداری و مزاحمت

شما باید در هنگام معامله هویت طرف قرارداد را  احراز نموده و از امن بودن و صحت شرایط قرارداد مطمئن شوید. مندوی مسئولیتی در قبال صحت‌سنجی معاملات ندارد؛ با این حال، حق پیگیری و اقدامات لازم در موارد وقوع تخلف برای مندوی محفوظ است. در راستای مقابله با کلاهبرداری، مندوی در حد توان خود، کاربران متخلفی را که قصد اقدامات مجرمانه دارند، مسدود کرده و در صورت تشکیل پرونده و درخواست مقامات، گزارش و اطلاعات مربوط به تخلفات را در اختیار مقامات ذی‌صلاح قرار می‌دهد. شما ضمن استفاده از مندوی صراحتاً موافقت خود را با این سند اعلام می‌کنید، بنابراین در صورت ارتکاب هرگونه تخلف از محتوای آن، مندوی حق هرگونه اقدام بازدارنده به منظور مقابله با تخلف را دارد. همچنین، در برابر وقوع جرم از قبیل کلاهبرداری، ایجاد مزاحمت برای کاربران و هرگونه سوء رفتار که موجب خدشه‌دار شدن آرامش کاربران یا ضرر به ایشان شود، مندوی حق واکنش به اقدام فرد خاطی و پیگرد او را برای خود محفوظ می‌داند. با علم بر عدم مسئولیت مندوی، مجموعه اقدامات ذکر شده به منظور احترام به قوانین، جلب رضایت کاربران و در راستای حفظ سیاست‌ها و ارزش‌های مندوی است.

۵) سیاست‌های مربوط به هزینه‌ها و خدمات

در برخی دسته‌بندی‌ها ارسال آگهی برای کاربران، تا سقف مشخصی در ماه، رایگان است. بدیهی است برای ارسال آگهی بیش از تعداد مشخص‌شده، نیاز به پرداخت هزینه می‌باشد. همچنین، در تمام دسته‌بندی‌ها، استفاده از خدمات ویژه مندوی برای افزایش بازدید آگهی‌ها نیازمند پرداخت هزینه است.

ماده۴- حقوق و مسئولیت‌های مندوی 

۱) سایت و اپلیکیشن مندوی فضایی را در سامانه‌ی‌ رایانه‌ای خود در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا آگهی‌های خود را منتشر کنند. در نتیجه، هر کاربر مستقیماً آگهی خود را منتشر می‌کند و سایت و اپلیکیشن مندوی هیچگونه دخل و تصرفی در انتشار و عرضه و پالایش آگهی‌ها ندارد.
۲) شما با فعالیت در سایت و اپلیکیشن مندوی، موافقت خود را با عدم مسئولیت مندوی در قبال اقدامات سایر کاربران اعلام کرده‌اید. در خسارت‌های مستقیم و غیر مستقیم ناشی از ارتباط کاربران با یکدیگر، مندوی هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت؛ حتی اگر خسارات قابل پیش‌بینی باشد. مندوی به شما پیشنهاد می‌کند که همواره قبل از اقدام به فعالیت، راهنمای خرید امن را در سایت یا اپلیکیشن مندوی مطالعه کنید.
۳) تمام محتویات آگهی‌ها اعم از موضوع، توضیحات، لینک و… توسط کاربران ارائه می‌شود، بنابراین مندوی هیچ مسئولیتی در قبال تضمین کیفیت و امنیت و قیمت و مواردی از این دست ندارد. شما باید حین معاملات خود همواره جوانب احتیاط را رعایت کنید؛ چراکه، مندوی هیچگونه مسئولیتی در خصوص هرگونه تقلب یا رفتار متقلبانهٔ کاربران ندارد. انتشار یک آگهی در مندوی به معنای قبول مسئولیت یا تضمین قیمت و امنیت و صحت مندرجات آن آگهی توسط مندوی نبوده و طرفین هر معامله در خصوص این موضوعات مسئولیت دارند و حق هیچگونه رجوع به مندوی وجود ندارد.
۴) مندوی هیچگونه مسئولیتی در خصوص کامل بودن یا صحت و جامعیت و اصالت اطلاعات منتشر شده توسط کاربران ندارد. مسئولیت صحت اطلاعات با کاربری است که آگهی را منتشر می‌کند. کاربری که قصد معامله یا هرگونه ارتباط با آگهی‌گذار را دارد، باید محتوای آگهی را شخصاً راستی‌آزمایی کرده و صرفاً با مسئولیت خود و کسب اطلاعات لازم عمل کند. مندوی هیچگونه مسئولیتی در خصوص هرگونه تقلب یا رفتار متقلبانهٔ کاربران ندارد؛ بنابراین حق رجوع به مندوی بابت این موارد وجود ندارد.
۵) مندوی در قبال خسارات جانی و مرگ و آسیب روحی و روانی ناشی از آگهی‌ها و سهل‌انگاری کاربران، هیچگونه مسئولیتی اعم از مادی و معنوی ندارد.
۶) مندوی هیچگونه مسئولیتی در خصوص هرگونه زیان کسب و کارها (مانند: از دست دادن سود، درآمد، تولید، پس‌انداز پیش‌بینی شده، کسب و کار، قراردادها، فرصت‌های تجاری) ندارد.
۷) مندوی هیچگونه مسئولیتی در خصوص هک شدن احتمالی سایت یا قطع شدن آن، اختلال موقت خدمات به دلایل فنی یا قطعی اینترنت، از دست رفتن سوابق و اطلاعات کاربران به دلایل مشابه و ایراد خسارت به کاربران ناشی از موارد مندرج در این ماده بدون قید انحصار ندارد. این بند نافی اقدامات معقول و متعارف مندوی جهت صیانت از حقوق کاربران نبوده و شامل موضوعات غیر قابل پیش‌بینی و خارج از کنترل و موارد فورس ماژور می‌شود. با این حال، ما در تلاشیم در صورت بروز نقص در مندوی، در حدود امکانات و توانایی‌های خود برای رفع نقص و پشتیبانی فنی اقدام کنیم.
۸) در صورت ثبت آگهی‌های متعدد با محتوای یکسان یا مشابه توسط کاربر و یا ناموجود تشخیص‌دادن کالا و خدمات موضوع آگهی از سوی مندوی، مندوی حق حذف آگهی و عدم بازگرداندن وجه آن را دارد.

 

ماده۵- حقوق و مسئولیت‌های کاربر 

۱) شما می‌پذیرید، در صورت بارگذاری آگهی‌ خلاف سیاست‌های مندوی و یا هرگونه عملکرد مخرب یا خلاف قوانین در ثبت آگهی یا غیره، عمل شما منجر به خدشه‌دار شدن اعتبار مندوی شده و در نتیجه حق پیگیری در این موارد برای ما محفوظ است.
۲) شما می‌پذیرید، در صورتی که هر نوع اطلاعات مرتبط با مندوی را (مانند: شماره تلفن همراه یا کد تأیید ارسال‌شده از مندوی)، به هر طریق و به هر منظور، در اختیار اشخاص حقیقی یا حقوقی غیر از سایت و اپلیکیشن مندوی قرار دهید، خود مسئول این عمل بوده و مندوی در قبال این اقدامات و عواقب آن‌ها هیچگونه مسئولیتی ندارد.
۳) شما می‌پذیرید که از مندوی صرفا برای مقاصد تجاری و اقتصادی استفاده نمایید. بدیهی است هرگونه فعالیت با غیر از این هدف، اعم از و نه محدود به، اهداف سیاسی، اجتماعی و غیره در مندوی ممنوع است. مندوی در صورت مشاهده آگهی با اهداف ممنوعه حق مسدودسازی حساب کاربری شما را دارد.
۴) در صورتی‌که دارای کسب و کار هستید، می‌پذیرید که به منظور ثبت آگهی در حوزه فعالیت خود، مکلف به اخذ پنل کسب و کاری هستید. در صورتیکه آگهی مربوط به کسب و کار خود را به صورت آگهی شخصی ثبت نمایید، مندوی حق حذف آگهی و مسدودسازی شما را دارد. در صورتی که اقدام به خرید بسته از طریق پنل خاصی کنید، بنا بر مقررات آن پنل، ممکن است مندوی به تشخیص خود به نحو دیگری با شما توافق کند. لازم به ذکر است، پنل های خریداری‌شده در مندوی قائم به شخص هستند و صاحب پنل اجازه واگذاری آن را به دیگران ندارد؛ لذا در صورت مشاهده واگذاری پنل توسط صاحب آن؛ حق حذف پنل و مسدود سازی صاحب پنل برای مندوی محفوظ است.
۵) شما می‌پذیرید در صورت برقراری هرگونه ارتباط با کاربران دارای پنل کسب‌وکاری، اعم از خرید، رابطه استخدامی و یا استفاده از خدمات، به شرایط و مقررات مندوی و قوانین کشور پایبند بوده و از هرگونه سوءاستفاده خودداری کنید. بدیهی است، در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مندوی حق مسدود سازی حساب کاربری فرد متخلف را دارد.
۶) شما می‌پذیرید با انتشار هرگونه آگهی در سایت یا اپلیکیشن مندوی، تمام حقوق ناظر به حق مولف و حق طرح دعوای ناشی از آن را به مندوی منتقل می‌کنید.
۷) شما می‌پذیرید با انتشار هرگونه آگهی در سایت یا اپلیکیشن مندوی، ارائه‌دهندگان خدمت که با مندوی به هر نوعی همکاری می‌کنند،بتوانند بر روی آگهی شما اعمال نظر یا کارشناسی نمایند.

 

ماده۶- ضمانت اجرا تخلف از تعهدات

۱) این حق برای مندوی محفوظ است که هرگاه لازم بداند آگهی‌های مغایر با شرایط و قوانینش را حذف کند.
۲) این حق برای مندوی محفوظ است که در راستای افزایش امنیت کاربران و به تشخیص خود، هرگاه لازم بداند، کاربر متخلف را که شرایط و قوانین مندرج در این سند را رعایت نمی‌کند، موقتاً یا به طور دائم مسدود کند.
۳) سوءاستفاده از سایت و اپلیکیشن مندوی به هر روش، استفاده از هر نوع برنامه‌ٔ مخرب و جاسوسی و ربات‌، کرال کردن اطلاعات، استفاده از اختلال سرویس‌ها، هرگونه روش مخرب برای دسترسی به اطلاعات سایت و اپلیکیشن و محتویات آن شامل شماره تماس و تصویر و توضیحات آگهی، از طریق هر سیستم و شبکه‌ای ممنوع است. در صورت مشاهدهٔ چنین فعالیت‌هایی، حق هرگونه پیگیری قانونی برای مندوی محفوظ خواهد بود. همچنین مندوی می‌تواند به صلاحدید خود دسترسی به سایت و اپلیکیشن را برای کاربر متخلف محدود یا مسدود کند.

 

ماده۷- مالکیت فکری

کليه حقوق مالکيت فکری مندوی شامل و نه محدود به نرم افزار (نسخه اندرويد و IOS) و وبسايت انتشار آگهی، علامت و نام تجاری مندوی (فارسی و انگليسی) ثبت شده، نام دامنه، رابط کاربری، تصاوير، گرافيک، طراحي ها و متون تماماً و انحصاراً متعلق به شرکت مندوی است. هرگونه سوءاستفاده اشخاص ثالث از این موارد، کپی‌برداری، مهندسی معکوس، داده‌کاوی و استفاده تجاری بدون اجازه کتبی مندوی غیرمجاز بوده و حسب مورد حق طرح دعوا عليه ناقضين و مطالبه خسارت وارده طبق قوانين نزد مراجع صالح برای مندوی محفوظ است.

 

ماده۸- حفاظت از حریم خصوصی 

۱) موارد عمومی

الف) اصل حفاظت از حریم خصوصی، قواعد رفتاری ما در حوزهٔ استفاده، جمع‌آوری و ذخیره‌سازی قانونی اطلاعات شخصی کاربران و چارچوب محافظت از این اطلاعات را تبیین می‌کند.

ب) با استفاده از سایت و اپلیکیشن مندوی، شما صراحتاً رضایت خود را از جمع‌آوری، ذخیره‌سازی و حفظ اطلاعات شخصی و استفاده از این اطلاعات توسط مندوی اعلام می‌کنید.

پ) مندوی ممکن است هر زمان، سیاست‌های حفظ حریم خصوصی خود را تغییر دهد. تداوم استفادهٔ شما از سایت یا اپلیکیشن مدوی به معنای رضایت بی‌ قید و شرط از این تغییرات است؛ لذا توصیه می‌شود مرتباً این سیاست‌نامه را مطالعه نمایید. هرگونه تغییرات در سیاست‌های حفظ حریم خصوصی، در سایت و اپلیکیشن مندوی به‌روزرسانی می‌شود.

۲) اطلاعات جمع آوری شده از کاربران

الف) همهٔ افراد می‌توانند بدون ثبت نام، به سایت یا اپلیکیشن مندوی مراجعه کنند. شما به محض ثبت نام در سایت یا اپلیکیشن مندوی از طریق ایمیل و  شمارهٔ تلفن همراه خود، صراحتاً موافقتتان را با ذخیره‌سازی قانونی اطلاعات شخصی خود و استفاده و محافظت مندوی از این اطلاعات، اعلام می‌دارید. لازم به ذکر است، کدملی شما در سایت و یا اپلیکیشن نشان داده نمی‌شود.

ب) اطلاعات وارد شده توسط شما، مربوط به محتوای آگهی و اطلاعات مربوط به تصاویری که توسط شما در سایت/اپلیکیشن بارگذاری می‌شود، به منظور حفظ سطح خدمات و جلوگیری از تخلف و کلاهبرداری، جمع آوری و ذخیره سازی خواهد شد.

پ) اطلاعات فنی و گزارش‌های سرور برای حفظ سطح خدمات، جمع‌آوری، ذخیره و استفاده خواهد شد. اطلاعات یاد شده شامل این موارد است: آدرس پروتکل اینترنت (IP)، اطلاعات برند و مدل دستگاه، نوع شبکه و نوع و نسخهٔ مرورگر، اطلاعات مهم دستگاه هنگام وقفه‌ها (Crashes) شامل وضعیت روت بودن یا نبودن دستگاه، میزان کل رم و فضای پر آن هنگام وقفه، روز و ساعت رخدادها، خاموش یا روشن بودن شبکه‌ٔ بی‌سیم، خاموش یا روشن بودن شبکهٔ دیتا، خاموش یا روشن بودن وضعیت رومینگ.

۳) نحوه استفاده مندوی از اطلاعات شخصی کاربران

شما با ایجاد حساب کاربری در سایت یا اپلیکیشن مندوی، صراحتاً با استفادهٔ مندوی از اطلاعات شخصی خود برای اهداف زیر موافقت می کنید:

 • ارتباط با کاربران
 • جلوگیری از کلاهبرداری، مزاحمت و …
 • بهبود تجربه‌ی کاربری
 • به منظور مباحث پژوهشی و توسعه‌ای، به صورت بی‌نام و با صلاحدید و تشخیص مندوی
 • سایر اهدافی که به صورت مشروع و قانونی توسط مندوی تعیین می‌شود

۴) نگهداری و حفاظت از داده‌های کاربران

الف) بنابر ماده ۵ ٰٰآیین نامه جمع آوری و استناد پذیری ادله الکترونیکی، مندوی موظف است اطلاعات کاربران خود را حداقل تا شش ماه پس از خاتمهٔ اشتراک، و محتوای ذخیره‌شده و دادهٔ ترافیکی حاصل از تغییرات را حداقل تا پانزده روز نگهداری کند.

ب) در راستای تطابق عملکرد با قوانین و مقررات کشور، مندوی تنها در پاسخ به دستور مراجع ذی‌صلاح ممکن است اطلاعات موضوع این سند را در اختیار نهادهای مربوط قرار دهد.

پ) اشخاص ثالثی که به نحوی در ارائهٔ خدمات با مندوی همکاری کرده یا وابسته به مندوی هستند، فقط در چارچوب این سند اجازهٔ پردازش اطلاعات شخصی و استفاده از آن را دارند.

ت) مندوی در راستای حفظ و نگهداری داده‌های شخصی کاربرانش تمام تلاش خود را به کار می‌بندد، اما در صورت وقوع حوادث غیر قابل پیش‌بینی و خارج از کنترل یا اختلال در بستر اینترنت کشور، هیچ گونه مسئولیتی در قبال مخدوش شدن داده‌های کاربران ندارد.

 

ماده۹- حل و فصل اختلافات

۱) در صورت بروز هرگونه اختلاف بین کاربر و مندوی رعایت موارد زیر لازم است:

 • شما موظف هستید حسب صلاحدید و درخواست مندوی در جلسات حضوری یا آنلاین شرکت کرده؛ و یا در مواردی که به صلاحدید مندوی نیاز به تشکیل جلسه نیست، حداکثر همکاری را با تیم پشتیبانی مندوی داشته باشید.
 • در صورت عدم حصول توافق، با رضایت کاربر، مندوی حق دارد برای تعیین کارشناس متخصص و مستقل جهت بررسی موضوع و حل اختلاف اقدام کند. در صورتی که اختلاف به هر دلیل حل و فصل نشود، هر یک از طرفین مختار خواهد بود که به مرجع قضایی مراجعه کند. تشریفات مربوط به کارشناسی و میزان تعهد مندوی به مذاکره، منوط به موارد اختلاف مندوی و کاربر است.

۲) در صورت بروز هرگونه اختلاف بین کاربران با یکدیگر:

 • در صورتی که بین شما و کاربر دیگری اختلاف ایجاد شود، ابتدا تلاش به حل مسالمت آمیز آن کرده و در صورت عدم توافق، می‌توانید به مراجع قضایی مراجعه کنید. لازم به ذکر است، ما در این زمینه مسئولیتی نداریم ولی تلاش می‌کنیم در حد امکان با شما همکاری کنیم.

 

ماده۱۰- ارتباط با ما

۱) شما می‌توانید با مراجعه به صفحه پشتیبانی، پاسخ بیشتر پرسش‌های خود را پیدا کنید. هم‌چنین شما در صورت نیاز به پشتیبانی می‌توانید از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب با ایمیل salam@mandawe.com در تماس باشید و یا پرسش‌های خود را به تارنمای تماس با ما ارسال کنید. ما متعهد به ارائهٔ بالاترین سطح خدمات پشتیبانی در حدود امکانات و توانایی‌های خود هستیم.

نوشته های مرتبط

ارسال یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *